İstanbul
444 33 19
0533 220 33 25

Leopard Kombi Servisi

20 Yıllık tecrübemizle garantili hizmet

Leopard Kombi Servisilynx kombi servisi

Protherm Leopard kombi Servisi olarak sektörde Leopard kombi Tamiri Bakımı ve yedek parça hizmetinde profesyonel hizmet sunmaktayız. İstanbul’un tüm bölgelerine 444 33 19 Numaralı Leopard kombi çağır merkezine servis yazdırabilirsiniz. Leopard kombi servis kaydı bırakmanızın arından çağrı merkezi size en yakın bölge servislerimizi en hızlı şekilde adresinize yönlendirmekteyiz.

Mesai saatleri dışında İLETİŞİM: 0850 840 97 74

Leopard Kombi Servisi Arıza Kodları

Leopard F1 Arıza Kodu : Limit termostatı aşırı ısındığını ve bu nedenle de kombinin bir süre kullanım dışı olduğunu belirten arıza kodudur. Bu arıza kodu ekrana geldiğin de cihaz belirli bir süre verim sağlamayabilir. Eğer bir süre sonra cihaz hala düzelmiyor ise servis tarafından müdahale gerekeceği için Protherm Leopard Servisi ile iletişime geçmeniz gerekir.

Leopard F2 Arıza Kodu : Sıcak su sensöründen kaynaklı arıza meydana gelmiş ve cihaz Leopard F2 arıza kodu meydana vermiş. Bu durumda kullanıcı sıcak su alamaz. Servis çağırınız.

Leopard F3 Arıza Kodu : Kalorifer gidiş su sensöründe arıza meydana gelmiş ve cihaz F3 hata koduna vermektedir. Sensör değişimi yapılır ise cihaz normale dönmez ise kart arızası da olabilir. Bunun için Protherm Servisi ile iletişime geçiniz.

lynx kombi servisi

leopard kombi kodlari, leopard ariza kodlari anlamlari
leopard kombi hata kodlari

Leopard F4 Arıza Kodu

Kombide ya iyonizasyon arızası meydana gelmiş yada gaz girişi yetersiz durumda. Gaz vanalarını açık plup olmadığını kontrol ediniz. Kapalı ise açık konuma getiriniz. Eğer vanalar açık ise cihazın bar ayarına bakınız. Suyu azalmış veya bitmiş olan hiçbir kombiden verim alınması mümkün değildir. Su barının 1 ile 2 arasında kalması gerekmektedir. Eğer bar normal ise kombiye reset atmayı deneyiniz. Resetten sonra düzelmez ise servis çağırınız. Protherm Servisi ile iletişime geçiniz. Pompa da, kartta, iyonizasyon da, elektrotlarda veya gaz armatürün de sorun olabilir.

Leopard F5 Arıza Kodu

Hava akış hatası meydana geldiğini belirleyen arıza kodudur. Eğer Leopard kombi uzun süre çalışmadı ise petekler hava yapmış veya pompa sıkışmış olabilir. Peteklerden havayı almak için yan taraflarında bulunan hava alma müşürünü gevşetin. Oradan su gelinceye kadar açık bırakın. Su gelmeye başladığı anda müşürü tekrar sıkıştırın. Peteklerden hava alma işleminden sonra da cihaz düzelmez ise pompa sıkışıklığının giderilmesi için servis çağırınız.

Leopard F6 Arıza Kodu

Tesisat dönüş su sensör arızası göstermektedir. Sensörün değişmesi uygun olmaktadır. Servis çağırarak yardım isteyiniz.

Leopard F9 Arıza Kodu

Hava akış anahtarında sorun meydana gelmiş. Hava şiddetli rüzgarlı ise bacadan çıkan hava geri atabilir. Kombiye birkaç kez reset atınız. Düzelmez ise servis ile görüşünüz. Ya baca tamamen çıkanmış çekim yapmıyordur yada hava prosestatında arıza meydana gelmiştir.

Leopard F10 Arıza Kodu

Kombi içerisinde ki su yetersiz durumda. Kombi su basıncını kontrol ediniz. 0,5 barın altına düşmüştür. Bu durumda su ayarını 1,5 bara yani 1 ile 2 arasına getiriniz. Kombideki arıza kodu gidecektir.

Leopard F11 Arıza Kodu

Kombide devir daim sorunu mevcut. Yani devirdaim pompasında sıkışma meydana gelmiş olabilir. Servis çağırmanız gereken bir durumdur. Sıkışma meydana gelmiş ise servis bunu çözümler fakat sıkışma meydana gelmemiş ise pompanın değişmesi gerekebilir. Servis kontrolden sonra bunu size bildirecektir. Bu nedenle de Protherm Kombi Servisi telefonunu aramanızı öneririz.

Leopard F12 Arıza Kodu

Kombiye gelen voltajların düşük olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda cihaza kombi regülatörü taktırmanızı tavsiye ederiz. Çünkü voltajlar düşük geldiği zaman kombiye zarar verebilir. Regülatör ise bu voltajları düzenleyeceği için tüketici sorun yaşamaz.

Bizi Arayın